Image
Wkurzony Jammer? Nie do końca... przeczytaj do końca :P

Wkurzony Jammer? Nie do końca... przeczytaj do końca :P

Jak powiedział Jammer - W takim projekcie jeszcze nie brałem udziału.

Światło dzienne ujrzał niecodzienny album będący owocem współpracy pisarza/rappera Leszka Bigosa aka Wkurzonego i Jammera. Album jest materiałem rapowym, ale opartym o muzykę prosto z C64, co stworzyło nietypowy, choć zadziwiająco spójny mariaż. Całości możecie posłuchać bezpłatnie na YT i serwisach streamingowych:

Oficjalna strona projektu

 

I YT dla wszystkich spragnionych muzycznie:

 

Otrzymaliśmy także oficjalną notkę prasową. Robi się baaardzo profesjonalnie i światowo :D. Z przyjemnością ją publikujemy.

 

Nerdcore rap na... bitach z Commodore 64!

 

Osobliwy duet: pisarz fantastyki i muzyk z demosceny Commodore 64 połączyli siły, by stworzyć „8-Bit Rap” – nostalgiczną podróż w czasie.

Retrogaming, komiksy i kasety VHS to tylko niektóre z tematów poruszonych na właśnie wydanej płycie  „8-Bit Rap”, która cofa słuchaczy do lat 80-tych i 90-tych.

Ducha epoki oddaje warstwa muzyczna, która powstała na komputerze Commodore 64! Odpowiedzialny jest za nią JammerC64, jeden z najlepszych kompozytorów C64 w Polsce. Pomysł płyty rzucił zaś Leszek Bigos znany także jako Wkurzony Pisarz (na potrzeby płyty po prosto Wkurzony).

– Zobaczyłem w internecie news o grze Robot Jet Action, do której Jammer stworzył muzykę. Spodobały mi się tracki z gry i po prostu napisałem do Jammera pytając, czy ma takich więcej –opisuje genezę Wkurzony – Oczywiście miał. To, co usłyszałem wyrwało mnie z trzewików, musiałem coś z tym zrobić. Koncept przyszedł naturalne, tematy same wskakiwały do głowy.

– Pomysł wydawał się niecodzienny i sam nigdy bym nie skleił razem rapu i muzyki z Commodore – stwierdził JammerC64, – ale w miarę jak dostawałem raporty z postępów nad tekstami, zacząłem się coraz bardziej przekonywać. Efekt przerósł moje oczekiwania w stu procentach.

Unikalna mieszanka

„8-Bit Rap” to perełka na praktycznie niezagospodarowanym polu nerdcore rapu w Polsce. Na „pikselowo” brzmiącym chipie powstały tracki w klimacie drum’n’bass, dubstep, synthwave i boom bap. Wkurzony Pisarz dołożył pozytywne teksty, na luzie, bez przekleństw. Beztroska dzieciństwa, nostalgia, czasy gumy „Turbo” i Żółwi Ninja, ale z energią, konkretnymi skillami tekstowymi i charyzmą na majku.

Odpal pełne 64 kilobajty rapu!

Album Wkurzony „8-Bit Rap” jest dostępny we wszystkich dużych serwisach streamingowych.

 

Kontakt:

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Linki

Playlista na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=DAmTcTyYT5I&list=PLYweEPL4P0sD6bvor3oFopKhj4vPA39qh

Strona „8-Bit Rap”: https://platinumstory.com/wkurzony-8-bit-rap

Strona Wkurzonego Pisarza: https://leszekbigos.com/

Facebook: https://www.facebook.com/LeszekBigosWriter

Instagram: https://www.instagram.com/leszekbigoswrites/

Kanał YouTube Jammera C64: https://www.youtube.com/jammerc64

 

Pin It

Related Articles

Add comment

Submit
Image
Error: Embedded data could not be displayed.